Krejčovské panny mohou být pevné i nastavitelné

Krejčovská panna patří k základnímu vybavení profesionálů, ale poslouží i v domácím tvořivém prostředí švadlenám, které šití oděvů považují za součást svého životního stylu. Podle způsobu využití také panny rozdělujeme do několika kategorií. Prvním z nich je jejich pracovní charakter, známe tedy panny vyšívací, krejčovské, a ryze aranžovací modely. Tvary skeletu kopírují tělesné proporce a v tomto směru rozlišujeme panny na dětské, dámské a pánské, a to v několika velikostech.
oblek na svatbu.jpg

Ideální míry 90 – 60 – 90 má jen několik procent žen

S plastovými figurínami se setkáváme buď v černé barvě, nebo v bílé, s jemným krémovým nádechem. Nejčastěji využívanou dámskou velikostí je 38. Tomu odpovídá obvod pasu 68 cm, obvod boků 94 cm a obvod hrudníku 90 cm. Jedná se tedy o konfekční míry, dalo by se říci takřka ideální ženské postavy. Ne každá žena má však tělesné proporce jako manekýna. Podle statistických průzkumů provedených v roce 2016 se Češi pomalu, ale jistě posouvají ke světové špičce zemí s lidmi trpícími nadváhou, nebo obezitou. V současné době se do této kategorie řadí 55 procent obyvatel České republiky. Překvapivé je ovšem i velké procento mladých lidí, které sužuje naopak podváha. Ve velkých městech se to týká takřka každého jedenáctého mladého člověka ve věku do 21 let.

Pružná změna velikosti nastavitelného skeletu

Vzhledem k velmi rozsáhlému konfekčnímu prostředí se pro tyto účely vyrábí i nastavitelné krejčovské panny pro univerzální využití. Jsou vyrobeny z kvalitního polypropylenu potaženého elastickou textilií, přičemž se mezi potahem a skeletem nachází molitanová vycpávka, do níž lze pohodlně oděvy špendlit. Jednotlivé velikosti se nastavují prostřednictvím otočného kolečka v jednotlivých tělesných partiích, tedy v oblasti hrudníku, břicha a boků.
metr, nitě a látka.jpg
Docílit ideální postavy není zkrátka snadné, ačkoliv bychom si to přáli takřka všichni, každopádně racionální strava s převahou ovoce a zeleniny, celozrnných obilovin, luštěnin, bílého masa, zdravých tuků, a dostatek tělesného pohybu jsou osvědčeným způsobem, jak ušetřit práci švadlenám, zformovat ideální postavu a udělat něco pro své zdraví.

Autor příspěvku: