Být singl je in!

Pokud jste single, je to naprosto v pořádku, protože žít o samotě svůj život bez partnera je zcela normální. Takový člověk je ekonomicky nezávislý, finančně se dokáže zcela sám o sebe postarat, žije v domácnosti, o kterou se zvládá starat a v danou chvíli má v žebříčku na vrcholu svých hodnot svobodu a nezávislost. Někdy je člověk singl, protože aktuálně musí, protože je po rozchodu, nemá na další vztahy náladu či se z předchozího vztahu ještě nedostal a někdo je singl, protože mu to naprosto vyhovuje a nehodlá na takovém stavu nic měnit, i když by mohl mít vztah.
sám na pobřeží
Být sám má téměř samá pozitiva
Možná, pokud jste přeci jen po rozchodu, nevidíte, že by na takovém životě bylo něco skvělého, nicméně, když se člověk po čase ohlédne za svojí svobody plnou etapou života, většinou na ni vzpomíná rád. Žijete sami, nikdo vám nic nezakazuje, nediktuje. Nikdo vám nic a nikde nekontroluje, není na vás nikdo závislí a vy nejste závislí pro změnu na nikom jiném. Můžete si přijít domů, kdy chcete, nemusíte nikomu nic hlásit, můžete přijít v jakémkoli stavu a můžete jakkoli dlouho spát. Chodíte nakupovat, kdy se vám zachce, koupíte si, co zrovna chcete. Domů si pozvete, kdy chcete, koho chcete, a když to hodně vyšroubujeme, můžete si spát i s kým chcete. Když chcete, jdete uklízet, a když nechcete, uklízet prostě nebudete. Život si prostě řídí úplně sami!
Pokud se tedy zvládáte o sebe, co se financí týče postarat sami, žijete si svůj život přesně tak, jak jste si ho vždycky představovali. Po nikom neuklízíte, nikomu nic nevysvětlujete, nemusíte se s nikým hádat a nemusíte nikomu nic vysvětlovat.
Ať se to zdá smutné či veselé, je to tak a opravdu se není čemu divit, že je spousta lidí raději sama, než by řešila domácí hádky o úklid, mytí nádobí, vysávání, správnou polohu prkýnka na toaletě či svícení v ložnici, když si chcete číst a partner už chce spát.
žena s copem
Je pravdou, že po rozchodu to člověk takto často nevnímá a má dojem, že naopak toto všechno je na škodu. V každém případě platí pravidlo, že až v momentě, kdy jste šťastní sami se sebou, je čas potkat nějakého dalšího partnera a toho pustit do našeho života. Nikdy není dobře lepit jednu díru v srdci někým jiným!

/ od

Autor příspěvku: