Názvy v cizím jazyce

V souvislosti s internetem se hodně vyskytují anglické názvy. A když se například zaměříme právě na elektronickou poštu, tak jich máme hned několik.
–          E-mail – název pro elektronickou poštu. Pokud bychom si měli nebo mohli pod tímto názvem něco představit, tak je to jakoby budova, kterou známe všichni dost dobře a to je pošta. Je to místo, odkud se převážně posílají dopisy, případně se vyzvedávají, pokud nás pracovníci pošty nezastihnou doma. Samozřejmě se zde najít další doplňkové služby.
nápis e-mail

–          E-mailová zpráva – zůstanu ještě u klasické pošty. Dříve jsme posílali psané dopisy, které jsme vložili do obálky, zalepili a odnesli do schránek, které pošta v určitý čas odvážela do své budovy a tam je pracovníci třídili podle města a připravovali je na přepravu. Takže taková zpráva se dá dobře přirovnat ke klasickému dopisu.
 
–          E-mailová schránka – pro lepší představu je to poštovní schránka, kde se dopisy dostávají do rukou příjemce. Takže se bude jednat o prostor, kam se vaše zprávy budou doručovat nebo přijímat.

–          E-mailová adresa – tu rozhodně potřebujete znát. Je to podobné jako s fyzickým dopisem. Když ho někam posíláte, musíte vědět kam. Jméno, bydliště nebo sídlo a město a na druhou stranu i ten, komu to posíláte, musí znát vaše údaje. Pokud se nejedná o doporučený dopis, tak jsou tyto údaje uvnitř obálky.
Elektronická je celkový pojem, jelikož se děje přes počítač, tablet nebo mobil. Fyzicky nikam chodit nemusíte, stačí si jen zařídit na internetu účet na nějakém poštovním serveru.

obálka

To bude jistě drahé

Je pravdou, že lidé byli zvyklí, že si za služby museli zaplatit a to platí i v dnešní době. Ovšem tady vás mohu ubezpečit, že založení a používání e-mailové schránky je zcela zdarma. Nemusíte se bát žádných poplatků a bezstarostně tak můžete využívat odesílání a přijímání e-mailových zpráv. Můžete tak rychle odeslat zprávu a dostat odpověď, být v kontaktu s kýmkoliv jen potřebujete.
Adresa se nemění a zůstává stále stejná, ať jste kdekoliv. A navíc, je tu velká výhoda. Když se budete stěhovat, tak nemusíte nikomu hlásit změnu bydliště, pokud to nebude nutné.

/ od

Autor příspěvku: