Jakou podlahu na verandu?

Podlaha tvoří na verandě jednu ze základních části, stejně jako střecha nebo venkovní nábytek. I proto by se na ní nemělo zapomínat. Existuje celá řada různých podlah, která se hodí navenek. Záleží na vašem vkusu a finančních možnostech. Pokud však máte hlouběji do kapsy, nemusí to být za každou cenu závada. I tak si můžete vytvořit podloží, které bude pevné a zároveň vás nebude nic stát.
dlažební kostky

Nejlevnější podlaha

Pro úplně nejlevnější podlahu, jakou si můžete u sebe na verandě vykouzlit, nebudete potřebovat krom několika placatých kamenů prakticky nic dalšího. Placáky, ideální kameny pro stavbu tohoto druhu podlahy, najdete obvykle na březích potoků, řek nebo rybníků. Tyto kameny pak stačí zasadit do zeminy a pořádně udusat. Nezní to jako nic moc, ale takto si můžete vytvořit poměrně hezkou mozaiku, zvláště, pokud si dáte pořádně záležet. Nejedná se však o trvalé řešení.
posezení na verandě

Klasická dlažba

Nejběžněji se však používá na stavbu terasových podlah a chodníků klasická dlažba. Výhoda dlažby je v hlavně v pestré nabídce. Každý si tak může vybrat takový vzor, který mu vyhovuje. Ovšem pozor. Na terasu, tedy do venkovního prostoru, byste si měli vybrat pouze dlažbu k tomu určenou. Interiérové typy jsou v tomto případě naprosto nevhodné. Stačí první podzimní mrazíky a můžete si pořizovat novou podlahu. Cena takové dlažby se odvyjí na typu použitého materiálu a velikosti podlahy. Náklady můžete snížit například tím, že si dlážděnou podlahu vybudujete sami. Ovšem musíte s tím mít zkušenosti. V opačném případě raději povolejte někoho, kdo této problematice rozumí.
lavičky na verandě

Umělá tráva

Hitem posledních let, nejen co se týče terasových podlah, je umělá tráva. Není příliš drahá, příjemně hřeje a navíc vypadá více než dobře. Její pokládka je poměrně jednoduchá a měl by ji zvládnout i amatér. Umělou trávu však lze umístit například i jako podloží na balkón. Je možné si vybrat z mnoha odstínů i hustoty porostu.

/ od

Autor příspěvku: