Zahradní fontána ze staré nádoby

Během dlouhých zimních večerů si můžeme doma na léto vyrobit například hezkou zahradní dekoraci, jako je přenosná zahradní fontánka ze starého květináče. Můžeme však použít i starý hrnec, nebo jinou vhodnou nádobu.
·         Pro výrobu zahradní fontánky budeme potřebovat jakoukoliv vhodnou nádobu, která je o objemu alespoň pěti litrů. Může to být například jakákoliv dekorativní nádoba, anebo můžeme zvolit i plastový kyblík či lavor. Tuto nádobu budeme umisťovat do země.
proud vody
·         Jako další budeme potřebovat elektrické ponorné čerpadlo. Čerpadlo běžně seženeme v obchodech s hobby potřebami. Ponorné čerpadlo by mělo mít již instalovanou trubičku, ze které bude proudit voda. Rovněž je důležité, aby tento proud vody dostřikoval vzhůru.
·         Za další si obstaráme pevnější pletivo. Možné je použití i perforovaného plechu.
·         Jako poslední věc budeme potřebovat nějaké dekorativní kameny, anebo jiné dekorativní předměty.
podlaha fontány

Postup výroby fontánky

·         Do námi zvolené nádoby umístíme ponorné čerpadlo. Je třeba, aby výstupní otvor čerpadla, případně trubička, směřoval vzhůru.
·         Nahoru do vybrané nádoby umístíme pletivo, anebo perforovaný plech. Toto předem vystřihneme podle velikosti a tvaru hlavní nádoby.
·         Na pletivo, nebo plech umístíme dekorativní kamínky, či jiné předměty.
·         Na horní část čerpadla umístíme například menší okrasnou nádobu, anebo zvolíme provrtaný kámen.
·         Okolí fontánky je možné odekorovat okrasnými oblázky.
Tato přenosná fontánka je vhodná nejenom na zahradu, ale i do interiéru. Voda, která ve fontánce tiše šumí, nám dokáže přinést pocit klidu a uvolněnou atmosféru.  Při poslechu tekoucí vody z fontánky je možné skvěle relaxovat. Zapomeneme tak na starosti všedního dne a necháme tělo i duši odpočívat. Fontánka může v interiéru i zahradě posloužit ke zvlhčování vzduchu, ale je možné ji obohatit také o rozličné vonné esence, které se postarají o to, že se fontánka stane pastvou pro všechny naše smysly.

/ od

Autor příspěvku: