Půjčka se může hodit

Nikdo z lidí nemůže mít všechno na světě. Ani ti nejmovitější z nás. Každý z nás si musí něco tu více a tu méně odpírat, a to nejenom proto, že to není dostupné, ale třeba i proto, že na to dotyčnému nestačí peníze, které má.

Ano, jsou to právě peníze, jež určují, nakolik bohatý a zajištěný život bude kdo z nás kdy vést, nakolik se někomu podaří uspokojovat jeho potřeby a touhy. A jak všichni dávno víme, nebyli jsme si my lidé po finanční stránce rovni ani za rovnostářského minulého režimu, o tom současném už ani nemluvě. A tak se nejednou stane, že by člověk něco chtěl nebo i vysloveně potřeboval zaplatit, ale už mu na to nezbývají peníze.

centy a eura

A co s tím naděláme? Vlastně nic moc. Buď máme štěstí a podaří se nám urychleně chybějící peníze někde vydělat, nebo sáhneme na úspory, máme-li nějaké. Anebo si můžeme i půjčit, když už není jiné cesty.

Ovšem pokud si půjčit chceme, nesmíme pouštět ze zřetele to, že ne každá finanční instituce člověku v nesnázích vyhoví, a také že není půjčka jako půjčka. A proto se člověk v těžkém životním období něco nashání, než mu konečně někde vyhoví a nedostačující peníze mu půjčí. A místem, kde mu pomohou, je obvykle nebankovní sektor.

EU mince

Zatímco se totiž v bankách v souvislosti s půjčkami požaduje prokázání něčeho, co člověk v těžké finanční situaci není prakticky schopen splnit, jsou nebankovní společnosti flexibilnější a blahosklonnější. A tak se nabízí třeba i nebankovní hypotéka, která nevyžaduje ani přemrštěné příjmy žadatele, ani čisté registry dlužníků, ani jiná plus, a je tak učiněnou spásou těch, kteří jsou na tom zle. Mohou-li tito totiž prokázat aspoň minimální schopnost splácet a dát na dobu splácení do zástavy svoji nemovitost odpovídající hodnoty, mají vystaráno. Půjčku dostanou a mohou žít, i když jim není osud právě příznivě nakloněn.

Autor příspěvku: