Celoroční luxusní mobilní dům TUBE 1

Mobilní dřevostavby se dnes neshodují s představami o chatrných stavbách, které jsou nezateplené a obyvatelné jen sezónně. Mnohé z nich prakticky nerozeznáte od nízkoenergetických staveb a některé poskytují i nadstandardní životní prostor. Kupříkladu celoroční luxusní mobilní dům TUBE1 https://www.lavarohouse.cz/mobilheimy/celorocni-luxusni-mobilni-dum-tube1-491/.

Kde jej postavit

Nejlépe v rekreační oblasti – když už se odhodláte žít v mobilní dřevostavbě, pak byste měli využít všech jejích předností, mezi nimi především bližší kontakt s přírodou. Lidé ve městech se jí čím dál více odcizují, přispívají k tomu i moderní technologie, kterým věnujeme mnoho pozornosti, a na to přirozené nám již nezbývá tolik času a energie. Volte tedy svůj pozemek s citem a výběr vhodného prostředí pro nadcházející život nepodceňujte.

plody ze zahrádky

Rekreačních oblastí je v Česku celá řada, stejně tak i zajímavých tipů na mnohé z nich. My bychom vám rádi doporučili prostředí v blízkosti řeky Sázavy na jejím dolním toku, mezi Poříčím nad Sázavou a Kamenným Přívozem. Dolní Posázaví patří k nejkrásnějším přírodním scenériím ve střední Evropě, pod vrchem Medník má chalupu folkař Jan Nedvěd a prožila tu téměř celý svůj život i velmi půvabná a milá hvězda filmového plátna z třicátých let minulého století Jiřina Sedláčková.

kbelík jahod

Energetická soběstačnost se může stát prioritou

Když si uvaříte „dobrou brazilskou kávu“ nebo si dáte „čaj o páté“, vezměte do ruky tužku a papír a dělejte si poznámky, s nimiž se více přiblížíte vlastní nezávislosti na mnoha různých systémech a společnostech. Máme tím na mysli vlastní energetickou soběstačnost a možná částečně i tu potravinovou.

Jde především o vytápění dřevem v krbu či krbových kamnech, fotovoltaické panely a solární kolektory na dodávku teplé vody, vlastní vrtanou či kopanou studnu, sporák na propan-butan, případně další blízký zdroj vody užitkové, např. říčku nebo potok.

Čím více budete moci spoléhat na vlastní zdroje, tím více odlehčený bude váš život, bude oproštěný od stresu, růstu cen energií na trhu a nekalých praktik některých energetických dealerů.

Autor příspěvku: