Útulnější bydlení v pár krocích

Pokojové rostliny

Pokud chcete celkově projasnit a ozvláštnit třeba Váš obývací pokoj, tak skvělým způsobem je pořízení pokojových květin. Dodají Vaší místnosti nejen šmrnc, ale i čerstvý vzduch a svěžest! Pokud nejste příznivec obrovských rostlin od země až po strop, tak si pořiďte třeba kaktus nebo malé aloe vera. Jsou drobné a nenáročné na udržování, stačí je zalévat jednou za čas, takže se nemusíte bát, že by Vám zvadly a seschly. Pokud se Vám líbí řezané květiny, tak si je určitě zakupte a vystavte si je třeba na kuchyňský stůl a uvidíte, že i toto místo prokoukne.
pokojové rostliny

Polštáře a přikrývky

Tento tip se bude týkat obývacích pokojů a ložnic. Pokud máte gauč v obýváku bez polštářů nebo přikrývek, tak to působí velmi prázdně. Dalším plusem těchto doplňků je pohodlí – lépe se Vám bude ležet a relaxovat. To samé platí o ložnici. Pokud na své posteli máte pouze velký polštář a peřinu, tak to může vyvolávat smutný dojem. Pořiďte si polštáře a přikrývky do barev Vaší místnosti a uvidíte, že se budete cítit o dost útulněji a budete se těšit, až si zase lehnete nebo sednete a pustíte si film nebo vezmete knížku.
Obývací pokoj

Svíčky a difuzéry

A jako třešničku na dortu si zmíníme vonné svíčky a difuzéry. Není nad to, když si zapálíte svíci a provoní Vám to celý byt. Avšak je zřejmé, že ji nemůžete nechat zapálenou celý den, proto si určitě kupte i difuzér. Můžete ho dát do jakékoli místnosti, určitě se to hodí třeba i na záchod a do koupelny, protože záchodové spreje často moc voňavé nejsou. V této době se dají koupit už pomalu v každém obchodě s domácími doplňky. Věřte mi, že pokud přijdete domů a ucítíte příjemnou vůni, tak Vám velmi to zpříjemní den.

Barva interiéru

Tento bod se týká lidí, kteří si staví baráček nebo předělávají byt. S pohodlím se pojí teplo, proto je lepší své pokoje stylizovat do teplých barev. Nedoporučovali bychom pokoje vymalovávat tmavými a studenými barvami – vyvolává to pocit zimy. A když jsme u toho tepla, tak dejte přednost žlutému světlu namísto bílému. Ano, i světlo může vyvolat teplý pocit.

Autor příspěvku: