Víte, jak jste na tom se svou váhou? BMI index vám může napovědět.

Téma hubnutí je teď před létem stále aktuálnější. Myslíte si, že potřebujete shodit nějaké to kilo? Možná to ani nebude nutné. Víte, jaký máte BMI?

Víte, jak jste na tom se svou váhou? BMI index vám může napovědět.

Lidé mají tendenci hnát se stále za něčím lepším. I když možná nemáte ani žádné kilo navíc a ani jediný špíček, nejspíš ho občas vidíte v zrcadle a tak se pro jistotu rozhodnete začít s dietou. Je to ovšem nutné? Pokud chcete zjistit, zda máte nebo nemáte ideální váhu, není nic snadnějšího než si to spočítat. Slyšeli jste už o takzvaném BMI indexu? Jde o číslo, které se stává jakýmsi ukazatelem toho, zda máte svou váhu v pořádku nebo byste naopak měli začít se sebou něco dělat. I když jde pouze o orientační určení, může se vám toto číslo stát velmi dobrým vodítkem.

scale-diet-fat-health-53404

Vejdete se do tabulek?

Číslo BMI ukazuje na to, jak na tom jste skutečně se svou váhou. Dokáže se podle něj poznat, zda má člověk podváhu, nadváhu, zda už je dokonce obézní a jak moc nebo zda je váha v naprostém pořádku a odpovídá normálu. Číslo se získává z přesné aktuální váhy člověka, jeho výšky a potřeba je k tomu také znát konkrétní věk a pohlaví jedince. S počítáním si nemusíte dělat hlavu, výpočet vám může provést lékař, výživový poradce či trenér ale kalkulačku si můžete sami najít i na internetu.

medical-appointment-doctor-healthcare-40568

Nezapomeňte, že jde pouze o orientační číslo, které by mělo pomoci vám nebo popřípadě vašemu lékaři, určit zda jste na tom s váhou v pořádku nebo potřebujete nějaké změny. Číslo vás může zcela uklidnit a možná si už přestanete dělat výčitky svědomí, když si po obědě dopřejete čas od času dortík nebo naopak vás to může vyburcovat k velkým životním změnám. Pro mnoho lidí se právě výpočet BMI stal jakýmsi impulzem k tomu, aby se vybičovali k lepšímu životnímu stylu a vysněné postavě.

Netrapte se zbytečně

Pokud si nejste jistí tím, zda je vaše váha stále ještě zdravá a zda vás kila navíc neohrožují na životě či zdraví, je nejlepším řešením zjistit své BMI. Stane se pro vás jakýmsi odrazovým můstkem. Někoho, kdo se naopak trápí úplně zbytečně nepatrnými nedostatky na své postavě, to může zase uklidnit.

Zjistěte, jak na tom doopravdy jste a přestaňte se trápit zcela zbytečně.

Autor příspěvku: