Rady a tipy, jak vybrat trampolínu

Trampolína je skvělá věc. Děti zabaví na delší dobu a zároveň unaví. Dospělí si zase mohou pomocí ní připomenout svá dětská léta nebo ji použijí jako prostředek při hubnutí. Protože skákání je mnohem zábavnější, než některé jiné činnosti. Jak ale vybrat tu správnou, která splní všechny požadavky?

Základní rozdělení by se mohlo udělat dle ceny. Nižší cena zde ovšem značí nekvalitní trampolínu, která mnohdy ani není moc bezpečná. Respektive je na hranici bezpečnostních norem udávajících nutná kritéria, která po této stránce musí každá trampolína splnit. Nemusíme hned kupovat to nejdražší, co najdeme. I kvalitní kousky lze sehnat za přijatelnou cenu. Platí proto takové pravidlo, že je třeba se vyhnout podezřele nízkým nabídkám a volit minimálně cenový střed.

kids-14758_1280

Když už máme cenové rozmezí, v němž se chceme pohybovat, jednou z prvních věcí, které nás nyní budou zajímat, je velikost. A to nejen samotného zařízení, ale také prostoru, v němž se bude nacházet. Ten totiž musí být dostatečně velký, aby kolem něj zůstal alespoň jeden metr volného místa. Malé děti si vystačí s menším kouskem, dospělí budou potřebovat průměr větší. Co se velikosti týká, mějte také na paměti, že čím větší bude odrazová plocha, tím více bude zařízení pružit.

boy-744261_1280

Bezpečnost je dalším důležitým faktorem. Postupuje se dle bezpečnostních norem EU, které musí každý jeden výrobek splňovat. Důležitá je pevná a robustní konstrukce, nejlépe ocelová. Dále se zaměřte na počet opěrných nohou, které zaručují stabilitu. Ideální počet je čtyři nebo šest stojných nohou. Skákací plocha by pak měla být ze speciálního materiálu, který nezpůsobuje odřeniny, je pevný a hladký. U větších kusů se pak doporučuje také pořídit ochrannou síť.

Zajímat by nás také měla nosnost a kvalita pružin, která často souvisí s velikostí – čím větší plocha, tím větší nosnost. Dodržování maximální nosnosti zaručí delší životnost pružin, které tak nebudou nadměrně namáhány. Důležitý je také kvalitní kryt pružin na trampolínu, který zabraňuje zachycení nohy nebo ruky během skákání.

Nákupy / od

Autor příspěvku: