Přírodní krásy v okolí Salzburgu

Salzburg, to je město Wolfganga Amadea Mozarta s nádherným historickým centrem a hradem tyčícím se nad městem. Město, které nadchne milovníky malých kaváren a kromě těchto předností potěší i ty, kteří rádi nakupují. Pokud se Vám ale nelíbí ruch města a nejste milovníky architektury, nezapomeňte, že je to také město v srdci Alp a jen pár kilometrů od něj naleznete rozmanité přírodní krásy. Jsou tu průzračná horská jezera, ale také temné soutěsky a vodopády.
Rakouské Alpy jistě nabízí nespočet podobných míst. Však jsou to také jedny z největších evropských hor. Pokud bychom se chtěli rozhlédnout v okolí Salzburgu, stojí za povšimnutí tato místa:

Jezera

K největším rakouským jezerům patří čtveřice známých jezer Mondsee, Attersee, Wolfgangsee a Traunsee. Nejblíže k Salzburgu (přibližně 30 km) se nachází jezera Mondsee a Wolfgangsee. Průzračná jezera Vás nadchnou svojí až kýčovitě modrou barvou. Nádherné panorama umocňují majestátní hory tyčící se nad jezery. Bohužel jsou tato místa již turisticky známá a velké množství lidí jim ubírá na kráse. I tak jistě stojí za shlédnutí. Nebo je možné navštívit jedno z menších jezer, která se v této oblasti nachází.

Vodopád Golling

Vydáte-li se od Salzburgu opět asi 30 km tentokrát jižně, dostanete se k městečku Golling an der Salzach, v blízkosti kterého se nachází vodopád. Jedná se o 76 metrů vysoký vodopád ležící asi 3 km od centra Gollingu. Od vstupu se dostanete k úpatí vodopádu, a pokud máte čas a dostatek sil, můžete se vydat k ústí vodopádu po značené stezce. Cestou se Vám naskytnou úchvatné pohledy na ohromné množství padající vody.

Lammerklamm

Soutěska, kterou vyhloubila řeka Lammer, je také nedaleko Gollingu (asi 10 km od Gollingu). Lidé jsou soutěskami odedávna přitahováni spíše pro svoji temnou krásu. Po bezpečných chodníčcích můžete projít úzkou cestou mezi strmými skalami, kterou si zde po staletí budovala voda svojí erozivní činností. Nejatraktivnější je úsek zvaný Tmavá soutěska, která je asi 20 metrů hluboká a působí dojmem jeskyně. Nově byla v roce 2009 otevřena tzv. Mystická soutěska obohacená o speciální efekty. Barevné osvětlení a hudební doprovod ještě umocňují atmosféru soutěsky. Tato část však není otevřena vždy. Celou soutěsku potom můžete projít zhruba za hodinku a po cestě jsou pro Vaše pohodlí zbudována odpočívadla, kde je možno se zastavit, pokochat temnou nádherou valící se vody a udělat si ten zaručeně nejlepší snímek.

Autor příspěvku: