Nejmenší ze všech novozélandských národních parků: Abel Tasman

Určitě jste někdy o Abel Tasmanu slyšeli, jen si to už asi nepamatujete. Má 51 kilometrů a kolem něj se nachází překrásná příroda, kterou jen tak někde neuvidíte. Až za několik dní budete schopni projít všechny krásy, které ukrývá.
rozpůlený kámen
Je velmi proslulý písčitými plážemi, překrásnými útesy a velmi známým pobřežím.
Možná vás zaráží jeho pojmenování. Jméno získal po mořeplavci, který jej v 17. století objevil.

K vidění je mnoho lesů, zajímavých zvířat a mnoho plodů. Pro některé možná bude zážitkem sledování odpočívajících lachtanů. Hodně využívaný je ale také jachting nebo kajaking. Určitě zde narazíte také na velké množství rybářů.
abel tasman národní park
Výhodou parku je, že přijet do něj můžete jak ze severu, tak z jihu.
Každým rokem park navštíví okolo 30 tisíc lidí. Pokud v Abel Tasman pobydete alespoň týden, určitě budete schopni objevit všechny krásy, které místo ukrývá.

Jestliže nemáte rádi velké množství lidí, pak v době letních prázdnit to pro vás bude úplně ideální, protože návštěvníků je v parku v téhle době minimum. Lidé, kteří na Abel Tasman zavítají, mají spíše jiné plány, než válení se na plážích. Abel spíše láká turisty, kteří jsou sportovně nadaní a raději stráví dovolenou aktivně.

Určitě si ale o místu před tím, než se zde vydáte, nastudujte nějaké informace. Říká se, že kdo je připraven, není překvapen. A opravdu na tom něco bude.
Pokud se rádi potápíte, určitě budete velmi spokojení. To budou samozřejmě i ti, kteří potápění moc nedají. Krásné vyhlídky a výhledy opravdu dokáží každého velmi mile překvapit. Jako suvenýr si z pláže můžete odvést mnoho překrásných lastur.
Jestliže byste se zde chtěli vydat a Abel Tasman a jeho krásy navštívit, určitě budete velmi spokojeni.

Pokud byste se chtěli dozvědět ještě více informací, zkuste navštívit.

Autor příspěvku: