Do Prahy se mnozí z nás hrnou především za pracovními příležitostmi, je to pro ně nejvyšší priorita a v zásadě mohou přistoupit i na to, že budou trávit v kanceláři nebo výrobní hale většinu pracovní doby. Uzavřeni v prostoru za umělého osvětlení, takže většinu slunečního UV záření promarní a deficit vitamínu D pak dohání v soláriích nebo vitamínovými doplňky.
Pochopitelně jsme zde uvedli jen absurdní příklad, nejsou všichni takoví, jak podle jedné šablony, naštěstí si řada Pražanů i návštěvníků Prahy uvědomuje, jak překrásné město to je, a jaké poskytuje možnosti vyžití v exteriéru.
Praha je členitá a kopcovitá – když zavítáte třeba do takové Opavy nebo Ostravy, záhy pochopíte, že většina dění se tam odehrává v jedné rovině, a to vám za jistý čas může začít připadat nudné a až příliš jednotvárné. Samozřejmě, že i v Opavě a v Ostravě se najdou vyvýšená místa, ale v Praze je jich rozhodně mnohem více. Praha je členitější, rovinu zaujímá zejména oblast Starého města kolem Vltavy, ale další městské části využívají terénních nerovností až neuvěřitelným způsobem. Přesvědčíte se o tom sami třeba na Žižkově, v Dejvicích, na Smíchově, v Břevnově, na Chodově, na Spořilově, v Kobylisích, v Tróji, a mohli bychom dále jmenovat další městské obvody, kde je kopců více, než dost.
V Praze je tolik přírodních památek, že je to až k neuvěření – že je Praha bohatá na stavební památky, ví každý, ale že tu najdete i rozsáhlé přírodní parky, které konkurují svou krásou a biologickou rozmanitostí horským celkům, to byste možná netušili. Vřele doporučit vám můžeme Divokou Šárku s mnoha skalnatými výběžky a překrásnými rozhledy, můžete si ji projet třeba na kole a je možné se tu v létě koupat v nádrži Džbán nebo ve venkovním plaveckém bazénu.
Minout bez povšimnutí byste neměli ani Prokopské údolí, jsou tu opět zajímavé vyhlídkové body a směřuje tudy vlaková trať se dvěma zajímavými viadukty v Hlubočepích, které jsou součástí Pražského Semmeringu.