Ořechy prospívají zdraví

Ořechy jsou už opravdu dlouho známé jako plodiny, které mají spoustu prospěšných látek, a proto se vyplatí jejich konzumace, kterou si můžeme dopřát pravidelně.

Ořechy prospívají zdraví

Jezte pravidelně různé druhy

Ořechy mají opravdu výjimečnou chuť, a proto je mnoho lidí rádo jen tak mlsá, což je jedině dobře, protože jen málokdo ví, jaké cennosti tento produkt obsahuje. Při nákupu čerstvých loupaných oříšků je musíme buď brzo sníst, nebo je dobře uchovat, protože jinak může hrozit zežloutnutí, kdy už bohužel nejsou ořechy dobré. A proto pomáhá osvědčená rada, kdy se dají ořechy do mrazáku a tím si uchovají své vlastnosti.

eůzné ořechy

Někomu vyhovuje i namočení do vody, kde se ořechy hezky nechají alespoň pár hodin, protože tím začne klíčení a plodina je mnohem lépe stravitelná. Co se týče ideální denní dávky pro obyčejného člověka, tak se pohybujeme někde okolo 30 g. Možná se Vám to zdá být málo, ale vzhledem k energetické hodnotě a velkému obsahu prospěšných látek tomu tak skutečně je. Není jedno, jaký druh konzumujete, protože od sebe se neliší pouze chutí, ale taky svým složením, a proto je každý druh lepší na něco jiného.

Kešu oříšky

Tento druh lidé řadí jako jeden z nejchutnějších, což si vysloužil díky své sladké chuti. Jako ostatní druhy mají významné množství nenasycených mastných kyselin, kdy je mnohem příjemnější je doplnit tímto způsobem než třeba za pomocí výživových doplňků. Oříšky kešu jsou doporučovány v přírodní formě, protože při zpracování se na rozdíl od poražení nepoužívají vysoké teploty, takže si hezky uchovají veškeré prospěšné látky.

kešu oříšky

Nemají na rozdíl od jiných velké množství kalorií, a proto je můžete v přiměřeném množství i při dietě. Prodávají se hned v několika baleních po různé hmotnosti, aby si každý mohl vybrat. Ze začátku si můžete třeba koupit malé balení, kdy hezky vyzkoušíte chuť produktu. Sami uvidíte, že si jej zamilujete, a proto jako další nákup se vyplatí například půl kilové balení. Čím větší je, tak tím více ušetříte. Zároveň si tak můžete udělat zásobu dopředu a nemusíte starat o objednávání dalších balení.

/ od

Autor příspěvku: