Škola online

I vy možná víte, že mnohým studentům nyní nezbývá nic jiného, než studovat online. Vše se ale dá na štěstí nějakým rozumným způsobem zvládnout. Je ale více než jasné, že pro některé není něco takového tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Jsou mezi námi tací, kteří s tím, že je škola online, nemají žádný problém, ale jsou mezi námi i tací, kteří s něčím takovým mají problém, a to dokonce větší, než byste čekali. Problém mají zejména kvůli tomu, že se právě v domácím prostředí nedokáží natolik soustředit, jako právě ve škole.

žena a studium

Tito studenti raději dělají věci jiné, než které by byly potřeba. Poté to ale může dopadnout tak, že bude potřeba, aby daný předmět příští rok opakovali, což se jim nemusí zrovna líbit. Bohužel ne nadarmo se říká, že je něco za něco.

Je ale určitě více než dobře, že studenti mají možnost vzdělávat se i na dálku, vzhledem k situaci, která nás potkala.

To, že je škola online, může ale představovat velký problém pro rodiče a to zejména prvních ročníků základních škol. Učit právě prvňáčka nemusí být zrovna jednoduché a to ještě navíc, pokud oba rodiče pravidelně chodí do práce. Nejde ale pouze o to. Takový prvňáček je navyklý, že si může hrát kdykoliv se mu jen bude chtít a teď se najednou musí ve svém pokojíku, kde si dříve hrál, plnit úkoly, které paní učitelka zaslala. Jen těžko můžete dítě do něčeho takového, jako je plnění úkolů, nutit. Pokud nechce, skutečně danou věn neudělá. Možná že sami dobře víte, jaké děti mnohdy umí být. Pokud je ale něco, co by mohlo pomoci, pak je to dětem za splnění úkolů něco slíbit. Například to, že jim poté pustíte pohádku, nebo si s nimi zahrajete jejich oblíbenou hru. Je pravděpodobné, že na něco takového přistoupí.

studium online

Nám nezbývá nic jiného, než vám popřát pevné nervy a také hodně sil, protože věříme, že něco takového je opravdu potřeba.

Neklesejte na mysli. Určitě to zvládnete.

Autor příspěvku: