Kleopatra aneb staroegyptská panovnice

Jaká byla v reálném životě jedna z nejmocnějších panovnic a vládkyně Egypta? I když soukromý život je zahalen rouškou určitého tajemství, nicméně se ví, že se tato výrazná osobnost narodila okolo roku šedesát devět před naším letopočtem. Stalo se tak v přímořské Alexandrii a byla třetí dcerou tyranského faraóna Ptolemaia XII. Díky tomu se Kleopatře dostalo znamenitého vzdělání. Již coby šestnáctileté děvče hovořila plynule sedmi jazyky. Disponovala znalostí třech druhů písma, znala základy matematiky, astronomie i politologie. Nicméně její dětství se odehrávalo jen za zdmi paláce.
kleopatra v posteli
I když za její vlády lid trpěl nouzí a hladem, Kleopatra se nadále halila do bohatě zdobených rób, byla majitelkou nejdražších šperků a nosila sandály z té nejjemnější kůže. O Kleopatře se ví, že velmi dbala na osobní hygienu, rovněž používala velmi exotické vůně parfémů a byla nekompromisní v rámci dokonalého make-upu z přírodních barev. Její dokonalost byla umocněna hedvábnou pokožkou, které dopřávala každodenní mléčnou lázeň. Do značné míry díky jejímu pěstěnému vzhledu a jistému šarmu již v mladém věku byla oblíbenou ženou vzdělanců, kněží a prostého lidu.
palác kleopatry

Zajímavosti o této mocné ženě aneb víte, že…

Kleopatra náleží mezi nejsvůdnější postavu ve starověku, nicméně i tak je stále málo detailů z jejího života. Portréty Kleopatru často vyobrazují s mužskými rysy a větším nosem. Jsou i historici zastávající názor, že to byla právě sama Kleopatra, kdo se takto nechával úmyslně zobrazit. Mělo to být projevem její síly a moci.

Kleopatra měla osobní podíl na smrti třech svých sourozenců. Je neměnným faktem, že vražedné manýry byly pro rod Ptolemaiců takřka tradicí. Prvním manželem Kleopatry byl její bratr Ptolemaios XIII., jenž odešel do Egyptá záhy poté, co se ho Kleopatra snažila sesadit z trůnu. Druhým manželem byl její bratr Ptolemaios XIV. Ten byl později Kleopatrou zabit, aby se tak mohla zmocnit vlády společně se synem. Roku čtyřicet jedna před naším letopočtem se Kleopatra zapřičinila na popravě své sestry Arsinoe, neboť byla její soupeřkou o trůn po dobu celých pěti let.

Kleopatra společně s Marcusem Antoniusem vytvořili vlastní noční klub a tím tak začal milostný románek mezi jí a Marcusem. Částečně motivem byl politický úmysl. Kleopatra se provdala za Marcuse a měli spolu tři děti.
pyramidy egypt

Kleopatra a její kosmetické triky pro krásu

Díky pravidelné mléčné koupeli oplývala velmi hebkou a jemnou pokožkou. Tuto koupel si může dopřát každý z nás. Jen oslí mléko lze nahradit běžně dostupným mlékem v obchodě. Ideální je, pokud si do teplé vody přidáte několik hrnků kravského mléko, pár lžic medu a mandlového oleje. Místo mandlového lze použít i olivový olej. Získáte tak jemnou a hladkou pokožku celého těla.

Muži / od

Autor příspěvku: