Autožárovka Osram Silverstar pro vyšší jízdní komfort

Autožárovky Osram se netají tím, že jejich sortiment dokáže uspokojit každého provozovatele motorových vozidel. Nabídka je koncipována na základě rozdílných preferencí, z nichž vystupuje do popředí především bezpečnost a délka životnosti.

provoz za deště

Silverstar

Silverstar, dnes již řada 2.0 sází na prodlouženou životnost, která je největším úskalím autožárovek. Výměna světelného zdroje v předním světlometu je zpravidla náročný úkon a v mnoha případech ji musí provádět odborník v servisu. Životnost produktové řady Osram Silverstar Lightpark dosahuje zhruba od 400 do 700 hodin provozu v závislosti na frekvenci spínání.
Největší předností jsou však lepší světelné parametry. Kužel světla je intenzivnější více než o polovinu ve srovnání s obyčejnou halogenovou žárovkou a je přibližně o jednu pětinu delší. Lze dobře rozlišit pohybující se předměty a dopravní značení ve vzdálenosti 75 metrů před vozidlem a tím zkrátit rozhodovací čas pro reakci na dopravní situaci.

Cool Blue Intense

Výrobce tentokrát vsadil na bezpečnostní požadavek zdánlivě nenápadný, ale velice podstatný. Nahradil teplotu chromatičnosti (barevný odstín bílého světla) vhodnější hodnotou, která podporuje bdělost, snižuje únavu a zlepšuje celkový komfort pobytu za volantem. Teplota 4200 Kelvinů napodobuje neutrální bílé denní sluneční světlo, které je pro tyto účely ideální, na rozdíl od hodnot 3000 K, s nimiž se setkáte u všech běžných halogenových autožárovek.

osvětlená dálnice

Night Breaker

Špičkové světelné parametry očekávejte od řady Night Breaker, která je v dnešní době špičkou na trhu v tomto produktovém segmentu. Světelný kužel je delší o 40 metrů, množství umělého světla a jasu s přijatelnou teplotou chromatičnosti 4200 K je až o 130 procent vyšší ve srovnání s běžnou žárovkou. Night Breaker také přispívá k nižší nehodovosti zaviněné nedostatkem osvitu jízdního pruhu a pravé krajnice.

Autor příspěvku: