Seychelské ostrovy jsou oázou klidu

Seychely jsou pouze zkratka oficiálního názvu „Seychelská republika“. Zajímavostí je, že je to stát, který leží ve stejnojmenné souostroví na východě od Afriky, vedle Madagaskaru. Dnes jsou Seychely nezávislou republikou v rámci Britského společenství národů. Většina obyvatel jsou míšenci (cca 87%), kteří jsou potomky kolonistů z Francie a otroků z Afriky. Úředním jazykem je seychelská kreolština. Někteří starší obyvatelé jsou doposud negramotní. Seychely patří mezi bohaté země, jejich nejvýraznějším zdrojem financí je cestovní ruch a turismus.
seychely a indický oceán
Ročně sem přicestuje přes 150 tisíc turistů ze zahraničí, což je hodně, když si vezmeme, že počet obyvatel Seychelské republiky je 92 tisíc, ale i toto množství turistů stále zajišťuje dostatek klidu na vaší dovolené, kde nemusíte mít strach z přelidněných pláží, jako je tomu ve všech jižních státech Evropy. Dalšími zdroji příjmů je zde rybolov, především tuňáků. Zajímavostí je, že je zde jedna z největších tuňákových konzerváren na světě. Země však není v potravinářském průmyslu zcela soběstačná a velké množství potravin se musí dovážet.
Ovšem to, co sem nejvíce láká turisty, jsou nádherné bílé písčité pláže, tyrkysové moře, stále krásné počasí a vynikající místní kuchyně. Jednotlivé ostrovy nabízí opravdu nepřeberné množství turistických zajímavostí.

seychely ostrovNapříklad na ostrůvku Aldabra žije největší počet želv obrovských nebo na ostrově Praslin zase naleznete všechna sportovní vyžití na pláži i na moři, jaké si jen dokážete představit. Samozřejmostí téměř všech ostrovů jsou nádherné hotelové komplexy, které nabízejí veškerý komfort a přepych. Pokud se rozhodnete, že chcete vaši příští dovolenou strávit právě na Seychelách, je třeba sáhnout trošku hlouběji do kapsy, bohužel veškerý luxus, který je zde nabízen si místní také nechávají náležitě zaplatit. Ale pokud se jednou rozhodnete na toto překrásné místo vydat, rozhodně nebudete svého finančního výdaje litovat.

Autor příspěvku: