Seznamte se s kosmetikou

Teprve s kosmetikou začínáte, nebo byste rádi pochopili svou přítelkyni a poznali ta cizí slovíčka, která vždy vyslovuje? S dekorativní kosmetikou to není tak složité, jak se na první pohled zdá. Naopak stačí pár slov, abyste hned věděli, o jakou část se jedná a že vše není jen makeup.
 vyrovnané štětečky
Podkladová báze/primer
Pod líčení je již takovým pravidlem vložit něco, co vám udrží makeup na pleti, ale nebude ji kazit. Od toho slouží podkladová báze či primer, které mohou vypadat všelijak. Na pleti ale nejde po rozmazání vidět. Existují buď rozjasňující nebo matující báze.
 
Makeup
Ten má několik podob. Může být tekutý, tuhý, minerální či pěnový. Dívky potřebují vybrat správný odstín, aby nebyl moc světlý, ale ani moc tmavý či oranžový. Výběr správného produktu je složitý proces, jelikož záleží, jestli chce zrovna člověk lehký či opravdu krycí vzhled, nebo rozjasňující či matující efekt.
 
Korektor
Korektor byste jako naprostý neználek mohli přirovnat téměř k makeupu. Jen by měl být světlejší a lépe krycí. Má za úkol opravovat nedokonalosti, aby nebyly vidět.
 
Bronzer
Bronzer slouží ke konturování. To znamená, že s ním zvýrazní lícní kosti, kost dolní čelisti a okraj kolem spánků. Kosti jsou poté výraznější. Bronzery mohou být matné, nebo obsahovat třpytky. Také záleží, jestli chcete celé líčení pojmout do teplých či studenějších barev. Řiďte se však pomocí testerů, abyste viděli pravou barvu produktu.
 šminky pro ženy
Tvářenka
S tvářenkou je třeba zacházet opatrně. Jde o produkt, který nanášíte na lícní kosti, abyste dodali obličeji zdravější barvu. Opět existují odstíny teplejších barev a studenějších barev. Stačí jen málo, aby vašemu obličeji dodala více života.
 
Pudr
Pudr může být sypký či kompaktní, což znamená, že drží na místě, než do něj ponoříte štětec. Buď bývá zbarvený, nebo bílý, který je však transparentní. Pudrem propojíte celý makeup, zafixujete jej a zmatníte.
 
Rozjasňovač
Na konec produkt, který se nanáší nad tvářenku, pod obočí, nad rty a na hřbet nosu. Rozjasňovač vám projasní celý obličej, může být výrazný, nebo opravdu jemný. Může mít více barev, existují i holografické. Takový produkt si zamilují děvčata především v mladším věku díky lesku.

/ od

Autor příspěvku: