Web na vyšší úrovni

Postavit si základní a jednoduchý web již zvládne kde kdo. Není třeba žádných znalostí, žádných škol a speciálních drahých programů. A bude to a je zadarmo. Stačí jen někam umístit nějaký redakční systém, a do něj již lze sázet to co chcete.

To je to lehké co? Ano, je. Ale jako každičká věc zcela zdarma to má své háčky. A spoustu.

První věc je ta, že si musíte najít někdo, kdo vás zadarmo pohostí.

Stavba webu

Tedy ne toho, kdo vám nabídne pivínko štamprdličku a něco málo k snědku. Třeba půlku pečeného selátka. Ten dotyčný vám musí umožnit dát na jeho server váš web. Bude hostem na jeho serveru. Tedy ne vy osobně. Právě proto se tomu asi říká hostování, hosting. Když tohle máte, musíte tam umět většinou přes FTP ten web udělaný doma nějak dostat. Složitosti že?

Proto si najdete takový hosting, kde již nějaký redakční systém je. Pokud začínáte, lze doporučit WordPress. Jsou samozřejmě i jiné, jako Drupal, Joomla, TextPattern nebo SilverStripe. Ale ty jsou již obtížněji ovladatelné a pro začátečníka méně vhodné.

Nu a pokud již máte hosting i s WordPressem, tak si zvolte šablonu a sázejte tam co potřebujete. Tím máte web hotov.

Jenže.

Pokud jste si nezaplatili doménu, budete mít v adrese něco navíc.

Pokud nemáte expertní znalosti, nebude web optimalizován pro SEO.

Pokud si nepřiplatíte, můžete mít na webu málo místa. Časem.

Pokud si nepřiplatíte, můžete v něm mít cizí a nechtěné reklamy.

Pokud… Tak a dost. Těch pokud je opravdu příliš hodně a většinou vám je hosting automaticky hned napoprvé sdělí. Takže úplně funkční web, to prostě svedou jen a jen profesionálové, kteří vědí, co dělají a kteří to prostě umí.

Systém webu

Pokud tedy opravdu nemáte čas a nemíníte řešit spoustu věcí okolo, musíte si někoho najmout. Tvorba webových stránek Beroun je naprosto přesně to, co hledáte, co je pro vás a co za vás vyřeší veškeré problémy s poměrně složitou stavbou celé webové stránky. A máte po starostech.

Www / od

Autor příspěvku: