Jak se skladuje a dováží veškerý zdravotnický materiál a léčiva?

Jistě Vás někdy napadlo, kdo zásobuje Vaši nejbližší lékárnu? Kdo se stará o to, aby při odběru krve sestřičce nedošly jehly a desinfekce bylo vždy dostatek? A odkud se vlastně všechna ta léčiva a zdravotnický materiál dováží?

Veškerý zdravotnický materiál, od náplastí po jehly, je pro naše bezpečí vždy sterilní a často jednorázový. Je tedy samozřejmé, že jak obvodní lékaři, tak nemocnice a různě specializované kliniky, např. zubaři, mají menší či větší sklad, určený právě pro tento materiál. V žádné ordinaci se nesmí stát, že by lékaři došli např. sterilní rukavice, a v zásadě vlastně nesejde na tom, zda lékař kontroluje krční mande nebo se právě chystá na sál.

Ale kdo tedy doplňuje zdravotnické sklady?

Léky

Nezbytné pomůcky pro lékaře i výzkumné ústavy, nemocniční materiál a také různá léčiva zajišťuje firma, zabývající se přepravou zdravotnického materiálu – TLCargo. Jejich specializované vozy rozváží léčiva a veškerý lékařský materiál všude po světě. Kromě České Republiky také rozváží objednávky např. i do Německa a ostatních zemí Evropy a SNS, tedy např. Ruska, Běloruska, Kazachstánu a dalších zemí, spadajících do Společenství nezávislých států.

Přeprava TLCargo

Přeprava i skladování těchto materiálů si ovšem žádá speciální podmínky. Jak sklady, tak auta přepravující náklad musejí udržovat speciálně upravenou teplotu. Ve skladech se taková teplota může pohybovat jen něco málo nad nulou, stejně tak jsou auta s lékařským materiálem vybavena klimatizací. Mimo speciálně upravenou teplotu je zde mnoho dalších zákonů a vyhlášek, které přesně specifikují, jak distribuovat léčiva a lékařské pomůcky.

Společnost TLCargo zajišťuje zásobování lékáren, ordinací i nemocnic nejen zdravotnickým materiálem, ale také léky. Dále poskytují i skladování různých léčiv a zároveň jsou členy České logistické asociace.

Autor příspěvku: