Dokonale průzračně čistá voda v bazénu

Kvalitní a spolehlivý písek do filtrace je velmi důležitým pomocníkem při údržbě bazénové vody. Tento sorpční materiál je důležitou součástí každé pískové filtrace, kterou je vybavena většina bazénů a pomáhá udržovat dokonale čistou vodu v bazénu. Jakmile se jednou nečistoty dostanou do filtrace, už z ní nevyplavou ven, protože ostré hrany tohoto materiálu je zdrží uvnitř. Ovšem ostré hrany zrnek se časem ohladí, a proto je potřeba pravidelně písek měnit. Při pořizování písku do filtrace byste si napřed měli přečíst pokyny k Vašemu zařízení, protože každý přístroj vyžaduje jinou zrnitost, tedy jinou velikost zrn. V nabídce najdete tento materiál ve velkých pětadvaceti kilových baleních s různou velikostí zrn.

plavec v bazénu

Samozřejmě, že filtrace v první řadě funguje jako taková čistící stanice pro bazénovou vodu. Spouštíte ji pravidelně, když chcete z vody odstranit plovoucí nečistoty nebo pokud chcete připojit vysavač, abyste odstranili nečistoty ze dna bazénu. Ale tento přístroj je velkým pomocníkem i při pravidelné údržbě bazénové vody za pomocí přípravků bazénové chemie. Téměř u každého přípravku máte v návodu poznačeno, že jej máte vkládat do vody při spuštěné filtraci, což je velmi důležitý faktor. Právě díky tomu se dostanou účinné látky z přípravků do celého obsahu bazénové vody a Vy si tak můžete být jistí, že je o Váš bazén opravdu dobře postaráno.

dítě v bazénu

Ovšem k tomu také musíte být vybaveni kvalitními přípravky bazénové chemie. Nejen chlorem, který je mimochodem základ, ale také přípravky pro srovnávání PH vody, přípravky proti řasám či pro změkčení vody, pokud máte tvrdou vodu a v neposlední řadě, také kvalitními a spolehlivými testery, díky kterým si můžete bazénovou vodu pravidelně zkontrolovat. Pak už si jen můžete užívat svého koupacího zařízení a to bez starostí a v naprosté pohodě po celou koupací sezónu.

Autor příspěvku: