Pořízení štěňátek Akita Inu

Chtěli byste si pořídit štěňátko? Nějakého roztomilého menšího pejska? Líbí se Vám rasa Akita Inu? V České republice už existují chovatelské stanice, které se na chov této rasy zaměřují. Tato rasa se všeobecně většinou doporučuje lidem, kteří už nějakého pejska měli. Je totiž trochu tvrdohlavý a vycvičení nemusí být až tak jednoduché. Pamatovat byste také měli na to, že pejsek potřebuje spoustu lásky a péče. Každodenní krmení, chození na procházky a podobně. Je tedy potřebné si všechno předem naplánovat a opravdu dobře rozmyslet.

akita inu a paní

Akita inu cena takového pejska se může zdát vysoká, ale rozhodně není. Pohybuje se vždy v rozmezí, jaké jí náleží. Je totiž důležité znát původ pejska, nejlepší je tedy pořídit si štěňátko s rodokmenem a úplně zdravé. Podle toho se také vždy odvíjí cena. Ta je přiměřená a můžete se na ni kdykoliv zeptat.

Kamarádský, hravý i veselý, ale také dobrý hlídač. To jsou slova, která rozhodně toto plemeno charakterizují. Pořízení této rasy je velkým krokem, pro někoho možná do neznáma, takže je potřeba se opravdu ujistit, že se o pejska dokážete dobře postarat. Bude s Vámi žít po mnoho dalších let, není to žádná malá myška nebo křeček, takže potřebuje dostatek místa, chodit na procházky a Vy naopak budete muset hlídat očkování, pravidelné návštěvy veterináře a mnoho dalšího. Odměnou Vám každý den bude báječný kamarád, který bude vrtět svým zvednutým ocáskem pokaždé, co Vás jenom uslyší nebo uvidí.

akita inu v trávě

Nový kamarád, co mě má vždy velmi rád

Jakmile se nakonec pro pejska rozhodnete a vyberete si třeba i rasu Akita Inu, pak budete za nového kamaráda opravdu šťastní. Každý den Vás bude vítat, jakmile vstoupíte do dveří. Bude spolehlivým a věrným kamarádek každou minutu i sekundu, kdy ho budete potřebovat.

Akita Inu má navíc velice specifický vzhled, podle kterého tuto rasu vždy velice snadno poznáte. Ocásek nahoru a další typické znaky. Pokud byste chtěli mít navíc výstavního pejska nebo fenku, pak musí mít vždy průkaz původu.

Autor příspěvku: