Pár rad, které vás naučí šetřit

Jestli nevíte, jak ušetřit, tak tenhle článek pro vás bude jako dělaný. Přijde vám, že všechno už víte, ale stejně to nefunguje? V tomhle článku také naleznete několik neobvyklých tipů, které určitě budou fungovat.
zapisujte si výdaje
1. Dávejte si peníze na spořící účet
Zařiďte si spořící účet a nastavte si trvalý příkaz. Nemusí to být velká částka. Stačí když to bude pravidelné, nejlépe když si to zadáte hned v den výplaty. Až se třeba za půl roku na účet podíváte, budete překvapeni, kolik jste toho ušetřili.
2. Házejte drobné do kasičky
Pro větší bankovky není kasička ideální, ale pro drobné ano. Nejideálnější je taková, která se musí
opravdu rozbít, takže vás nebudete lákat si z ní drobné vyndat. Když se jednou za pár dní koukneme do peněženky a všechny mince hodíte do kasičky, tak se zase za několik měsíců budete divit kolik jste toho ušetřili.
schovávejte drobné
3. Zapisujte si své výdaje
Zkuste si jeden měsíc zapisovat všechno za co utrácíte. Ke konci měsíce můžete zkontrolovat za co nejvíce utratíte a jestli by se daly snížit některé výdaje. Například si nemusíte každé ráno kupovat kávu v kavárně po cestě do práce. Můžete si místo toho koupit termohrnek a nosit si kávu ráno z domova.
4. Zkuste ignorovat slevy v obchodech
Reklamy hlásají, že všechno je za polovinu. Vy tam celí natěšení naběhnete a kupujete všechno, co se dá. Dyť je to přeci za polovinu? Většinou ale utratíte mnohem více. Takže kupovat jen to co je nezbytně nutné.
5. Vařte větší porce
Když budete vařit více, tak vám také zbyde jídlo jak na večeři, tak i na další den. Nemusíte chodit každý den na oběd s kolegy, když budete mít jídlo z domova.
6. Šetřete na dopravě
Pokud bydlíte blízko pracoviště začněte do práce chodit pěšky nebo třeba jezdit na kole. Může se zdát, že je to zanedbatelná částka, ale i to se počítá. Navíc také uděláte něco pro své zdraví. Takže dva bonusy v jednom.

Autor příspěvku: