Nejlevnější tažné zařízení pro cestování na dovolenou

Nejlevnější tažné zařízení je příslušenství, jehož přítomnost oceníte v různých situacích. Nejčastěji v souvislosti s připojením přívěsného vozíku či karavanu, což prodlouží jízdní soupravu i o několik metrů. Takto se dá cestovat na vlastní pěst napříč republikou nebo po Evropě, pokud to dovolí místní předpisy a zákony, a lze směle konstatovat, že tento způsob trávení dovolených láká čím dál více lidí.

přívěsný vozík

Nelze se jim divit, neboť se tím můžeme vyhnout potenciální nákaze, což jsou situace, které vznikají např. při hromadných leteckých či autobusových zájezdech nebo pobytech v hotelovém komplexu. Čím více lidí koncentrovaných na jednom místě, tím větší pravděpodobnost maléru, a to vám nebude nic platný ani negativní virový test. Nemáme v úmyslu hodnotit smysl různých opatření v souvislosti s Covidem, ale jedno bychom vám rádi připomněli – nejlepší je vždy prevence a kromě ovoce a zeleniny a dalších segmentů zdravé výživy, dostatečného pohybu a spánku a odstranění stresu je také důležité vyhýbat se velkým koncentracím lidí.

Přívěs nebo nosič kol

Výhodou koule za autem je možnost připojit na ni takřka cokoli. Když se vydáte někam, řekněme do hor a chcete tu trávit poklidný týden, objednáte si nocleh v soukromém malém penzionu nebo si zamluvíte jeho celou kapacitu a můžete vycestovat na dovolenou i bez požehnání cestovní kanceláře. Do přívěsu můžete naložit např. nafukovací kánoe, anebo na nástavbu umístit kánoe polyetylenovou a můžete si dovolenou zpestřit splouváním řeky.

dva na kolech

Anebo pokud jste milovníky cyklistiky, nosič kol na tažném zařízení je ten nejlepší způsob, jak kola dopravit na dlouhé vzdálenosti jednoduše, bez námahy a hlavně bezpečně. Převážení kol tímto způsobem nezvýší spotřebu paliva, nezhorší jízdní vlastnosti (kola jsou nízko nad zemí a nemají vliv na zvýšení těžiště vozu) a samotný nosič i bicykly namontujete bez velké fyzické námahy.

Nákupy / od

Autor příspěvku: