Laser game Praha není jen obyčejný drsný adrenalin

Říká se, že nejlepší, co vás v životě může potkat, je prožitek na vlastní kůži, jinými slovy vlastní zkušenost. Dokud o něčem pouze polemizujete a nemáte to objektivně prožité, je to jen teorie. Fikce, o níž se můžete domnívat, že je taková, jak je prezentována.

labyrint (15)

Tým

Samotná hra je považována za zábavnou show, tento primární význam lze však podepřít ještě dalšími vlastnostmi, které si lidé mohou osvojit. Patří sem i práce ve skupině, neboť již ve starověku platilo, že válečná tažení byla úspěšná pouze za předpokladu, že šlo o týmovou spolupráci. Ta je také základem většiny typů arén, ať už jde o podnikové akce, nebo třeba Mistrovství ČR a SR v laser game Praha.

Tělesný pohyb

Odpůrci adrenalinových sportů považují tuto zábavu za zvrhlou, ale měli bychom zaujmout na celou problematiku komplexní postoj. Připadá vám zvrhlé a scestné olympijské zápolení v duchu fair play ve sportovní střelbě na plastové létající „holuby“? Jistě, že ne. A víte, že dle vyjádření lékařů specialistů na srdečně cévní choroby zažívají mnohem větší adrenalin řidiči za volantem v současném hustém provozu, než hráči s „laserovým“ kanónem?

Jestliže v aréně nejde o vyjádření nenávisti a pouze o nácvik pohybu v terénu a pohotovosti, s cílem zasáhnout pohyblivý cíl bezpečným způsobem, máme tu vynikající způsob, jak procvičit svalové partie, které běžným pohybem při chůzi nezaměstnáme. Někteří lékaři tento způsob fyzické aktivity doporučují kvůli posílení povrchového i vnitřního zádového a břišního svalstva a tím pádem jako prevenci před skoliózou páteře.

billboard-left

Zbraně

Pravdou je, že tato zábava vznikla na základě počítačových her a filmových zpracování s náměty vesmírných bitev, kde se bojuje moderními prostředky, nikoli konvenčními zbraněmi. Využívá se k tomu repliky laserových kanónů hvězdných válek, čímž se aktéři této ideji mohou přiblížit v reálném módu. Zbraně a identifikační vesty pro jednotlivé zásahy jsou takto koncipovány a můžete si připadat jako člen zásahové jednotky ve sci-fi prostředí. Ostatně, první typy her se datují již do roku 1979, kdy byla na trhu známá „Star Trek el. Phaser“, a kdy se na filmových plátnech poprvé objevil drsný sci-fi snímek „Vetřelec“.

Autor příspěvku: