Každý člověk, který slyší o dluhu má vidinu utrápeného pohledu, kdy strávíme v práci stovky hodin navíc jen abychom v čas stíhali splácet hypotéku. Takový pohled není moc optimistický, ale vůbec to tak být nemusí.
V rámci standartního úvěru na bydlení je zapotřebí dodržovat spoustu pravidel. Musíme doložit pravidelný příjem nebo zástavu nemovitosti jejíž hodnotu určí soudní znalec.
Pravidelně je nám kontrolován účel využívání poskytnutých finančních prostředků a většinou je dosazen také odporník, který postup naší práce kontroluje.
V rámci úvěru na bydlení jsou většinou akceptovány klasické fixní úroky. Ty jsou nastaveny tak, že banka stanoví měsíční splátku, která odpovídá našim příjmům. Bohužel se už příliš nezajímá o to, zda jsem tuto částku opravdu schopni pravidelně splácet.
To může značně přitížit rodinnému rozpočtu. Pokud ještě živíme dvě děti, které navštěvují státní školu náš rozpočet je k prasknutí.
Jde to ale řešit i jinak. Můžeme se zaměřit na nebankovní sektor. Zde lze využít spoustu bezúčelových půjček, které nám zajistí snazší chod domácnosti. V dnešní době, kdy došlo k ukončení umělé devalvace měny jsou půjčky na vzestupu .
Úrokové sazby, a tedy cena půjček nebyla nikdy nižší. Výhodou těchto půjček je jejich ručení. Nikdo se vás neptá, zda jste dlužníci nebo zda máte dostatečný příjem v případě pokrytí ztráty a neschopnosti splácet. Nikdo vás nekontroluje, jestli využíváte peníze na správný účel. Důležité je jen půjčku řádně splatit.
Zde by mohl nastat zádrhel. V čem je tato půjčka lepší než bankovní hypotéka? Má spoustu podobných znaků. Hlavně je možné ji splácet po velice dlouhou dobu, takže můžeme volit mezi fixními a malými částkami nebo odloženými splátkami. V druhém případně zaplatíme celou jistinu až se nám to bude prostě hodit.