Jaké zemní práce Praha nejčastěji provádí

Je celkem pochopitelné, že se v našich podmínkách nejrůznější zemní práce provádí především na podzim. Je to doba, kdy je pro tyto činnosti nejlepší počasí. Není takové vedro, aby beton či asfalt vysychaly příliš rychle, a na druhou stranu není mráz, který by materiál poškozoval. I srážek bývá v tuto dobu minimum, což je ideální.

Není tedy divu, že nejvíce oprav se provádí právě v této době, často k nelibosti mnoha lidí, kteří musí složitě hledat objížďky, kterými by se vyhnuli uzavřeným ulicím. Jak však již bylo řečeno, jiná možnost není.

vykop1

Je však zajímavé, že jen málokdo přemýšlí nad tím, jaké opravy a úpravy se vlastně provádí, například v našem hlavním městě, které je těmito pracemi nechvalně známé. Jaké zemní práce Praha vlastně nechává provádět?

V první řadě jsou to opravy kanalizace. Ty také patří mezi nejdůležitější. Ačkoliv se to totiž běžným lidem příliš nemusí zdát, je dobře fungující kanalizační síť jedním ze základních předpokladů čistého a zdravého města. A ta pražská je mnohde stará i více než 50 let. Je tedy jasné, v jakém stavu některé části jsou. Je tedy potřeba je opravit dříve, než dojde k poruše.

Dále zde máme opravy vodovodních a plynových potrubí. Zde je situace prakticky stejná. Zvláště pak je nutné zabezpečit ty nejcitlivější části před zimou, neboť za velkých mrazů hrozí prasknutí. A to by znamenalo přerušení dodávky vody, což rozhodně není nic příjemného.

Praha2

Nezbytné jsou také opravy chodníků a silnic. Nesmíme totiž zapomínat, že zvláště vozovky jsou v našem hlavním městě velmi namáhány silničním provozem, a to si na nich vybírá svou daň. Čas od času je tedy potřeba ty nejpostiženější části opravit, aby si zachovaly své dobré vlastnosti.

Je tedy vidět, že je toho mnoho, co je potřeba udělat. Zvlášť když vezmeme v úvahu, jak je Praha velká. Proto bychom se neměli na tyto uzávěry zlobit. Jsou tu totiž proto, aby předešly ještě horším potížím.

Autor příspěvku: